Piękna mama po porodzie

Niedawno urodziłaś dziecko, które teraz stało się całym Twoim światem. Choć jesteś bezgranicznie szczęśliwa, jednocześnie zaczynasz niepokoić się o swój wygląd zewnętrzny. Patrząc na swoje zmienione okresem ciąży ciało, zaczynasz wątpić, czy wciąż będziesz tak samo atrakcyjna dla swojego partnera, jak kiedyś. W jaki sposób dbać o swoje ciało, by szybko powrócić do dawnej formy? Jak stać się atrakcyjną kobietą, po trudach ciąży i porodu?

Aby umożliwić szybkie obkurczanie się rozciągniętych w trakcie ciąży mięśni brzucha, karm piersią swoje maleństwo – naturalne karmienie przyspiesza proces obkurczania się macicy i sprzyja płaskiemu brzuszkowi. Nie zapominaj o właściwym biustonoszuZaprojektowany dla wygody mamy i dziecka, umożliwi Ci bezstresowe, łatwe karmienie w każdej chwili i miejscu. Co więcej, bielizna dla karmiącej mamy zapobiega nadmiernemu rozciągnięciu i zwiotczeniu skóry piersi.

Ruszaj się! Codziennie poświęć kilkanaście minut na gimnastykę całego ciała. Ruch fizyczny to nie tylko doskonały sposób na zmniejszenie wagi ciała, ale i na wspaniałe samopoczucie, które u wielu młodych mam po porodzie jest bardzo rozchwiane. W trakcie treningów nie zapominaj o biustonoszu sportowym – Twój biust jest teraz szczególnie narażony na zwiotczenie i jeśli nie zapewnisz mu dostatecznego wsparcia zewnętrznego, może już nigdy nie powrócić do poprzedniej formy. Jeśli nie potrafisz zmusić się do regularnej gimnastyki, jak najczęściej wychodź ze swoim dzieckiem na długie spacery – to także doskonała forma ruchu.

Codziennie wykonuj masaż całego ciała kosmetykami ujędrniającymi – przyspieszysz krążenie krwi, dotlenisz swoją skórę, zredukujesz pozostałe po ciąży rozstępy skórne. Zaopatrz się w bieliznę modelującą, która nie tylko zapobiegnie zwiotczeniu skóry brzucha, ale i sprawi, że Twoja sylwetka nabierze piękniejszych kształtów. Dbaj o siebie – unikaj chodzenia przez cały dzień w piżamie, spraw sobie kilka nowych, kobiecych sukienek, dzięki którym od razu poczujesz się piękniejsza i atrakcyjniejsza. Spróbuj pokochać i zaakceptować swoje ciało, bądź mu wdzięczna za stworzenie największego cudu na świecie – Twojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *