Jak dopasować makijaż do typu urody?

Każda kobieta pragnie zawsze wyglądać elegancko, a przy tym korzystnie. Aby tak było, warto dobierać makijaż do indywidualnego typu urody. Jedna kobieta może świetnie prezentować się w odważnych i charakterystycznych kolorach na powiekach, a wiele kobiet w takich samych kolorach nie będzie wyglądało korzystnie. W drogeriach można znaleźć dzisiaj mnóstwo świetnie prezentujących się kosmetyków kolorowych. Niejedna przedstawicielka płci pięknej poddaje się chwili i kupuje „kolorówkę”, która niekoniecznie pasuje do jej typu urody. Kupowanie kosmetyków kolorowych (jak również i ubrań) musi być w pełni przemyślane. Aby dobrać odpowiednio kosmetyki kolorowe do typu urody, warto poznać owe typy. To pomoże podjąć odpowiednią decyzję.

Cztery podstawowe typy urody to Wiosna, Lato, Jesień i Zima. Wiosna to cera pełna blasku, która posiada złotawy albo brzoskwiniowy odcień. Może być nieco blada, a nawet przeźroczysta. Jakie kolory będą pasowały do takiego typu? To przede wszystkim kolory jasne i klarowne, takie jak na przykład odcienie różu i czerwieni, złamana biel, odcienie zieleni. Wszystko jasne i delikatne. Ciemny makijaż nie jest dobrym wyborem dla Kobiet-Wiosen. Lato to typ cery jasnej, różowej, beżowej albo oliwkowej. Tutaj najbardziej będą pasować kolory chłodne, takie jak na przykład zimny błękit.

Jesień to jasna i alabastrowa cera, która posiada złocisty albo oliwkowy odcień. Kolory dla tego typu cery to przede wszystkim kolory stricte jesienne, takie jak na przykład brąz, czerwień, zieleń czy pomarańcza. Cera zimowa to oczywiście cera nieco niebieskawa, z bardzo wyrazistymi oczami. Dla takiej urody najlepiej pasujące kolory to fiolet, ciemna zieleń, ciemny niebieski czy chłodne, pastelowe odcienie. Oczywiście, wiele kobiet posiada typy mieszane, np. wiosenno – jesienne. Taka cera dobrze wygląda w jasnych odcieniach jesiennych i stonowanych kolorach wiosennych. A cera lato – zima? Najlepiej wygląda w zimnych i ciemnych barwach.

Wybór odpowiedniego makijażu jest szczególnie ważny w dniu ślubu. Idealne kolory dla stylowej Panny Młodej to wszelkie pastele, choć odważna Pani może pokusić się o bardziej zdecydowane kolory.