Jak dobrać ubrania do sylwetki?

W dzisiejszych czasach sklepy odzieżowe mają do zaoferowania mnóstwo ślicznych bluzeczek, spódniczek, sukienek, spodni czy kurtek. Z zakupami trzeba jednak uważać. Każda kobieta jest bowiem inaczej zbudowana. Jedna pani może w konkretnym fasonie spodni wyglądać świetnie, inna zaś może w nim prezentować się niezbyt korzystnie. Aby wyglądać perfekcyjnie i zgodnie z trendami panującymi w modzie, należy wiedzieć, jak odpowiednio dobierać strój do sylwetki. W pierwszej kolejności, kupując ubrania, trzeba zwracać uwagę nie na to, co nam się podoba. Najważniejsze jest to, aby dobierać ubrania odpowiednie do naszej sylwetki. Kobiety, które są puszyste, mogą strojem wiele zamaskować. Ale działa to także w drugą stronę. Panie zbyt szczupłe, które nie mogą przytyć, mogą sobie ubraniem dodać kilogramów. Dobieranie ubrania do figury wcale nie jest takie trudne, jak na początku może się wydawać.

Co musimy zrobić najpierw? Bardzo ważne jest to, by dokładnie określić cechy swojej sylwetki. W tym celu trzeba stanąć przed lustrem i określić czy jest się wysoką, niską, szczupłą, czy może jednak przy kości. Nie chodzi o to, by być krytycznym wobec własnego ciała. Chodzi po prostu o obiektywizm, który potem pomoże dobrać odpowiednio ubrania. Ważysz zbyt wiele? Wybierając stroje dla siebie zwróć uwagę na to, aby były one wykonane z cieńszej tkaniny. Jeżeli osoba „przy kości” ubiera strój wykonany z ciężkiego materiału, może sobie jeszcze dodać optycznie kilogramów. Warto w tym przypadku nosić ubranie, które jest w jednym kolorze. Warto pamiętać, że ciemne kolory wyszczuplają. Górna część ciała jest masywna? Wtedy warto wkładać górną część stroju w ciemnym i jednolitym kolorze. To odciągnie wzrok od tej części ciała. I na odwrót – duża pupa i szerokie biodra? Klasyczne, jednolite i ciemne spodnie to dobry wybór.

Poziome paski to najlepszy wzór ubrań dla kobiet, które są wysokie i szczupłe. Kobiety zbyt szczupłe mogą zainwestować w biżuterię, akcesoria i inne dodatki, które są masywne. Co z butami? Kobiety bardzo wysokie niekoniecznie muszą odrzucać modne buty na obcasie. Obcas jednak nie może być zbyt wysoki. Panie bardzo niskie świetnie wyglądają w obcasach oraz w butach na koturnie.