Dobieranie fryzury do kształtu twarzy

Na ogólny wygląd ma wpływ bardzo wiele czynników. Przede wszystkim chodzi o twarz, wygląd, ubrania, dobór makijażu i oczywiście fryzury. Każda z pań stara się regularnie odwiedzać fryzjera. Nie zawsze jednak kobiety mają odpowiednio dobrane fryzury do swojego typu urody. Profesjonalna i sprawdzona fryzjerka będzie wiedziała w jaki sposób odpowiednio tę fryzurę dobrać. Niestety, wiele pań trafia na niefachowe stylistyki, które nie mają zbyt wielkiego pojęcia w tym temacie. Odpowiednie dobieranie fryzury opiera się przede wszystkim na tym, aby dokładnie określić jaki mamy kształt twarzy. Trzeba również doszukać się ewentualnych „mankamentów” naszej urody, takich jak np. zbyt pełne policzki. Właściwa fryzura może zamaskować to, co nam się nie podoba. Tak naprawdę dobór fryzury nie należy do trudnych czynności. Jeżeli nie do końca ufamy naszemu fryzjerowi, to możemy dobrać sobie fryzurę same, a potem przedstawić własną wizję fryzjerowi.

W przypadku okrągłej buzi na pewno świetnie sprawi się fryzurka z zachodzącymi na buzię „pazurkami”. Pociągła twarz znakomicie prezentuje się w otoczeniu loczków i fal. Krótka grzywka albo odsłonięte czoło pasują do twarzy kwadratowej. A co w przypadku twarzy o kształcie trójkąta? Na pewno doskonale sprawdzą się w tym przypadku fryzurki z grzywką, które optyczną zaokrąglają twarz.

W profesjonalnych salonach fryzjerskich można liczyć na fachowe porady w tym temacie. Warto jednak przed udaniem się do fryzjera, samej dowiedzieć jaka fryzura będzie odpowiednia. Szczególnie warto ją rozpatrzeć pod kątem ukrywania mankamentów. Masz duży nos? Zdecyduj się na fryzurę a la bob. Uważasz, że Twoja cera jest pełna zmarszczek? Nieco rozwichrzona figura sprawi, że będziesz wyglądać świeżo i młodo. W przypadku krótkiej szyi, warto nieco podgolić kark. Denerwuję Cię Twoje odstające uszy? Praktycznie każda fryzura może je ukryć. Ważne jest jednak to by uczesanie nie przylegało do skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *